Z czym na coaching?

Coaching z czym na coaching? Gay Life Coach

W poprzednich artykułach podjąłem temat coachingu starając się przekazać Ci to jak ja rozumiem ten rodzaj pracy, a także starałem się pokazać, że praca z Gay Life Coachem może być dla homoseksualnego mężczyzny dużo efektywniejsza. Dzisiaj spróbujmy się zastanowić nad tematami, które mogą się stać przedmiotem pracy w coachingu.

Tematy ogólne

Na coaching można przyjść z każdym tematem, który mieści się w obrębie celów klienta. Mogą to być sprawy dotyczące rozwoju osobistego lub zawodowego. Z moimi klientami pracuję często nad organizacją czasu, redukcją stresu, równowagą między życiem prywatnym i pracą, motywacją, radzeniem sobie z trudnymi wydarzeniami z przeszłości, rozwojem duchowym czy asertywnością. Tematów jest bardzo dużo. Dostarcza ich życie.

„Gay tematy” do pracy w coachingu?

Przykładowe tematy, które pojawiają się w pracy z osobami homoseksualnymi są następujące: poczucie własnej wartości, coming out, akceptacja własnej orientacji seksualnej, relacje z rodzicami, relacje z partnerem, komunikacja międzyosobowa, tworzenie wspierających przekonań, pewność siebie, kształtowanie inteligencji emocjonalnej i asertywność.

Jak się pewnie domyślasz, tematy które wymieniłem wyżej, choć często pojawiają się w pracy z homoseksualnymi mężczyznami, to jednak trudno etykietować je nazywając „gay tematami”. Każda z tych spraw, o których geje najczęściej pracują w coachingu, może się też pojawić w życiu osób niehomoseksualnych. Pewnie zastanawiasz się, czy heteroseksualiści też przeżywają swoje coming outy. Oczywiście, że tak. W życiu tych osób też przychodzą takie chwile, że trzeba powiedzieć bliskim o czymś trudnym, czy nawet wstydliwym.

Tak naprawdę w coachingu nie ma tematów homo- czy heteroseksualnych. Wszystkie sprawy są ludzkie i nie można nadawać im etykiet związanych z orientacją seksualną.


Masz pytania? Chcesz podjąć pracę z Gay Life Coachem?
Zapraszam do kontaktu
Oferta/Kontakt